HTML

blog leírása

A policisztás ovárium szindróma (PCOS) dominánsan öröklődő inzulin receptor betegség. A leggyakoribb női endokrin zavar, a nők 10%-át is érinti. Nálam 25 évesen diagnosztizálták a betegséget, és most küzdök ellene.

Hirdetés

 
 
banner_160x600_gyerek_mlm_endre.jpg
 
mlmdiszkont
 
Alapvető élelmiszerek és háztartási cikkek egy helyen, multik árai alatt. Nálunk nem csak spórolsz, hanem keresel is!
Nagy ritkán, talán összesen kétszer-háromszor életed során találkozhatsz egy lehetőséggel, ami jelentősen megváltoztathatja az életed. Ezek a lehetőségek általában szoros kapcsolatban vannak valamilyen alapvető technológiai, politikai, társadalmi vagy gazdasági változással.
Mi a feladat? Vásárold meg itt olcsóbban, amit amúgy is megvennél az áruházakban, mutasd meg ezt ismerőseidnek is, majd kompenzációs tervünknek köszönhetően keress komoly mellékkeresetet, vagy érd el az anyagi függetlenséget. 

Ez ennyire egyszerű lenne? Tekintsd meg prezentációnkat online, vagy élő előadásainkon, és győződj meg róla magad!

Ha regisztrálni szeretnél, azt ezen a linken megteheted:

Utolsó kommentek

  • Lili Ábrahám: @Idna: Nekem is PCOS betegségem volt. Nekem a Mens Mentisben segítettek, azóta jól érzem magam. Sp... (2015.03.13. 11:11) A PCOS kezelése
  • seahorse99: @seahorse99: Ja,és akkor még nem is beszéltem arról,h sok nőgyógyász érdekeivel egyenesen ellentét... (2012.05.29. 17:10) A PCOS kezelése
  • seahorse99: Sziasztok! Én március vége óta tudom,h inzulinrezisztens vagyok. Június végén megyek vissza az orv... (2012.05.29. 17:01) A PCOS kezelése
  • Munyi cica: Sziasztok! Nekem soha nem volt PCO-m, de ismerek egy étrendet, jó szívvel ajánlom mindenkinek, olv... (2011.04.10. 21:27) ezek az elemek, határozzák meg az élelmiszerek GI értékét.
  • Mária, Anna: Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy a kezeltek közül ki járt már eredménnyel? Köszönöm (2011.04.10. 00:28) A PCOS kezelése
  • Utolsó 20

források

www.pco-szindroma.hu
www.vitalitas.hu
www.fogyokurak.hu
www.origo.hu
www.mezvirag.hu
www.femina.hu
www.macosz.hu
www.hazipatika.com
www.lombikbaba.hu
www.informed.hu

Metformin vs laparoszkópia

2008.01.22. 12:08 mandorla

A laparoszkópiás beavatkozás (amikor csak kis lyukakat metszenek a hasfalon, és azon keresztül bevezetett eszközök segítségével megégetik a petefészkek felületét, ezáltal könnyebben meg tudnak nõni és ki tudnak szabadulni a tüszõk, a cisztákat pedig megszüntetik ) 60%-os arányban eredményez spontán peteérést, viszonylagos rendszerességgel, de csak átmenetileg. Ez azt jelenti, hogy a mûtét hatása csupán 1-1,5 évig tart, utána visszatérnek a tünetek és a peteérés rendszeressége megszûnik. Szólni kell a mûtét mellékhatásairól is, tehát sokszor visszamaradhatnak gyulladásos szövõdmények, illetve felszíni-szerkezeti elváltozások a petefészkeken.
 
A PCOS-os nõknek gyakran adnak olyan gyógyszert is, mint a kezdeti stádiumban levõ, nem inzulinhiányos cukorbetegeknek: metformint. Használatukkal általában 50-60%-os spontán peteérés érhetõ el – beleértve azokat a nõket is, akik nem reagálnak a klomifenre. Ezek használata nem rizikós, nem költséges, illetve kisebb ellenõrzést igényel – igaz, hosszú távon fejtik csak ki hatásukat, ez 3-4 hónap is lehet.
 
Végeztek egy kísérletet annak eldöntésére, hogy a metformin tartós szedésével vagy laparoszkópiás beavatkozással lehet-e jobb eredményeket elérni. A kísérleti alanyok olyan PCOS-os nõk voltak, akik nem reagáltak a klomifenre.
Minden pácienst laparoszkópiás beavatkozásra küldtek, de csak minden másodikon végezték el ténylegesen a petefészek-diathermiát. A mûtétet követõen azoknak, akiknek hozzányúltak a petefészekhez, gyógyszerként csupán placebót adtak tartós szedésre; míg a csoport másik felének, akinek nem volt diathermiája, napi 1500mg metformint írtak fel.
A 6 hónapos lekövetés során érdekes dolgokat tapasztaltak a kutatóorvosok. Mind a két csoportban egyértelmûen megnõtt a spontán ovulációk gyakorisága, a diathermiás csoportban az arány 55% lett, a metforminosban 53%. Az egy ciklusra esõ teherbeesések aránya egyértelmûen magasabb volt a metforminos csoportban, itt 19% volt, a másikban csupán 13%. A félévre esõ kumulatív terhességi ráta az elsõben 72% volt, a másikban 56% - ez azt jelentette, hogy 100 nõbõl, aki metformint szedett, 72 teherbe esett fél év alatt.
Köztudott, hogy a PCOS-ban szenvedõk esetében igen magas a vetélések aránya az elsõ trimeszterben, a magas hormonértékek miatt. Viszont a spontán vetélések aránya is nagy különbséget mutatott. A metforminos csoportban 15% vesztette el a terhességét, míg a diathermiás csoportban csaknem a dupla annyian, 29%. Éppen ezért az élveszületések aránya a metforminos csoportban szignifikánsan magasabb volt!

Szólj hozzá!

Címkék: gyógyszer műtét

A bejegyzés trackback címe:

https://pcos.blog.hu/api/trackback/id/tr68307053

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása